jaką poszetkę wybraćModa 

Wybierz poszetkę wykonaną z innej tkaniny

Wielu mężczyzn przy doborze poszczególnych elementów swojego stroju kieruje się bezpieczną zasadą zakładania rzeczy, które ogólnie do siebie pasują. Rzeczywiście, w takiej sytuacji nie ma ryzyka popełnienia gafy, jednak wynikiem jest dosyć nudny ubiór, który nie przykuwa niczyjej uwagi. Najgorsze jednak, co można zrobić, to założyć poszetkę w kolorze garnituru. Osobiście uważam, że takie działanie powinno być karane obowiązkowym szkoleniem obszernie omawiającym zagadnienia mody męskiej. Zamiast jednak narzekać, będę edukował. Wyjaśnię, czym kierować się przy wyborze poszetki, by całość spójnie współgrała z garniturem.

Zacznijmy od podstaw, czyli teorii. A dokładniej spróbujmy zidentyfikować, jakie wrażenie ma tworzyć noszona poszetka. Otóż powinna być ona elementem wyraziście wyeksponowanym. Nie może zlewać się z marynarką, tylko dumnie wystawać z kieszeni i skupiać spojrzenia innych osób. Fundamentalną zasadą osiągnięcia takiego efektu jest kontrast kolorystyczny. Czarny-biały to najprostsza droga, jednak nie bójmy się eksperymentować z poszetkami w kolorach czerwonym, turkusowym czy nawet seledynowym. Wszystko zależy wyłącznie od naszej wyobraźni, do czasu oczywiście gdy stworzone połączenie odpowiednio ze sobą kontrastuje.

Z czego wykonane są poszetki?

Szalenie istotny jest również materiał, z którego wykonano poszetkę. Naturalnie wydawać by się mogło, że powinien być dopasowany do reszty garnituru. I właśnie w tym miejscu błąd popełnia większość mężczyzn. Intuicja podpowiada źle, bowiem powinniśmy zakładać poszetkę z innej tkaniny. Podobnie, jak w przypadku kolorystyki, chodzi o zbudowanie kontrastu i wyeksponowanie naszej poszetki.

Jeśli zaś jesteś osobą, która zaczyna nosić poszetki, warto byś wiedział, że kieszeń w której ją umieszczasz, nosi nazwę brustaszy. Nie waż się używać słowa butonierka, szczególnie w towarzystwie. To pojęcie zarezerwowane dla otworów na goździk czy odznakę, ale w żadnym wypadku nie na poszetkę.

jaką poszetkę wybrać
Nie wiesz, jaką poszetkę wybrać, by pasowała do marynarki? Dowiedz się tego czytając nasz poradnik.

Related posts