mucha do garnituruUbrania 

Uniwersalne muszki męskie pokochali wszyscy mężczyźni

Gdyby przeprowadzić ankietę wśród mężczyzn noszących elegancką odzież dotyczącą muszek dam głowę, że większość wyraziłaby szczery entuzjazm na punkcie tych dodatków. W czym tkwi sekret popularności much męskich i dlaczego tak chętnie są noszone właściwie przy każdej okazji? Spróbujmy odkryć tajemnicę elementu odzieży, który może nie sprawi, że standardowe krawaty odejdą do lamusa, ale na pewno wprowadzi sporo zamieszania w dziedzinie mody męskiej.

mucha do garnituru
Muchy męskie zyskują popularność ze względu na oryginalny wygląd i… łatwość wiązania.

Wiele osób pyta, kiedy właściwie powinno się zakładać muszkę do garnituru? Niektórzy szukają właściwych okazji, próbując argumentować że na ślub nie wypada, ale na spotkanie biznesowe jak najbardziej (lub odwrotnie). Inni z kolei patrzą bardziej na strój, próbując wyciągać wnioski że muchy pasują do garnituru, ale do samej koszuli już niekoniecznie. Niestety żadna ze stron nigdy nie będzie mieć racji, bo nie istnieje przecież żaden kodeks, który określa zasady noszenia much. Na podstawie obserwacji możemy jednak zauważyć, że dodatki te w zasadzie nadają się zawsze i wszędzie. Sprawdzają się na ważnych uroczystościach, gdzie panowie pojawiają się w pełnych garniturach i muszą trzymać klasę. Możemy jednak śmiało założyć muchę męską również na przyjęcie urodzinowe swojej znajomej, gdzie spędzamy czas na zabawie i tańczeniu. To uniwersalny element odzieży i być może dlatego mężczyźni z całego świata uwielbiają zakładać muchy tak często, jak to tylko możliwe.

Wiązanie muchy jest prostsze

Z przymrużeniem oka można dodać, że upodobanie much może być związane kwestią wiązania. Większość osób jeśli ma wybierać pomiędzy wiązaniem krawata a wiązaniem muchy męskiej – zdecydowanie wybierze opcję numer dwa. Zanim jednak rozmarzysz się nad natychmiastowym założeniem muszki i ruszeniem na przyjęcie, musisz się lekko rozczarować. Otóż wiązanie muchy również wymaga wprawy i praktyki. Za pierwszym razem może się nie udać, więc lepiej zarezerwuj trochę więcej czasu przed wyjściem, jeśli to twoje pierwsze spotkanie z muszką męską.

Na poniższym filmie zaprezentowano prosty sposób wiązania muchy:

Related posts