szelki męskieStyl 

Odwieczna walka: szelki kontra pasek

szelki męskie
Szelki męskie to dodatek, który wraca do łask. Coraz więcej mężczyzn ubiera je na spotkania biznesowe.

Jakby nie patrzeć, dzisiaj męski pasek jest czymś na tyle popularnym, bo przecież używanym każdego dnia. Przestaje robić wrażenie, no chyba że pojawia się w zestawie z drogim, idealnie skrojonym garniturem. Wtedy takiego wyglądu nie powstydziłby się nawet James Bond. Jednak zdania wcale nie są jednoznaczne. Wielu mężczyzn odchodzi od utartych schematów i zakłada szelki męskie, początkując tym samym swego rodzaju spór pomiędzy zwolennikami pasków i szelek właśnie.

Zacznijmy od tego, że szelki kojarzą nam się z czymś starszym, co było, ale odeszło w zapomnienie. Moda męska rzeczywiście wspominała o szelkach przede wszystkim w zeszłym stuleciu, kiedy były one wyznacznikiem klasy wśród panów. Jak to jednak w modzie bywa, nie sposób przewidzieć w którym kierunku się posunie. Stąd dziś znani projektanci chętnie wracają do korzeni projektując kolekcje dla mężczyzn, w których elementem dominującym są szelki w białych kolorach.

Z punktu widzenia wygody jest to rozwiązanie całkiem praktyczne. Wiele osób ma problem z noszeniem pasków, szczególnie jeśli wykonują pracę wymagającą przemieszczania się, podróżowania i generalnie gwałtownych ruchów. W takiej sytuacji pasek lubi się ułożyć w niewłaściwy sposób lub uciskać ciało w niektórych miejscach tworząc bolące otarcia. Wybierając męskie szelki problem całkowicie znika, a my możemy liczyć na swobodę ruchów bez obaw o to, że nasze spodnie nie będą na nas leżeć tak, jak należy.

Jak nosić szelki?

Wyróżnić możemy w zasadzie dwie szkoły noszenia szelek. Pierwsza nakazuje jawne protestowanie swojego zwyczaju poprzez eksponowanie ich i wybieranie kolorów kontrastujących z kolorem koszuli. To stosunkowo nowa moda, która przez niektórych mężczyzn może być odbierana za zbyt nietypową. Ale jak to mówią – do odważnych świat należy. Druga szkoła stara się tonować męskie szelki poprzez dobieranie kolorów takich, jak koszula i ukrywanie ich pod marynarką. Tutaj mamy więc zdecydowanie większy nacisk na sprawę funkcjonalności, a nie wyglądu. To jednak, którą wersję wybierzesz, należy wyłącznie do ciebie.

Related posts