poszetki jedwabneStyl 

Nie bój się nosić poszetki

Jak to jest, że zwyczaje które wychodzą z mody, a po wielu latach wracają, traktujemy jak obce i niekomfortowe? Dlaczego poszetki, które kiedyś były standardem eleganckiego stroju mężczyzny, dzisiaj wzbudzają zdziwienie i wielu panów nie ma odwagi, by pokazać się z nimi na ważnej uroczystości? Dzisiaj postaramy się was zachęcić do przełamania strachu i przekonania się do poszetek, które przecież doskonale prezentują się z garniturem.

Większość osób kojarzy poszetki z gangsterskimi filmami lub wyciskaczami łez, w których rolę główną odgrywają prawdziwi dżentelmeni. Pewnie pamiętacie kwestię, która mówi, że facet powinien mieć przy sobie poszetkę, by użyczyć je pięknej kobiecie dla otarcia łez. Oczywiście to scenariusz rodem z planu filmowego, a sam sens noszenia poszetki jest zupełnie inny. Jeśli jednak kogoś ma przekonać ta wersja, to jesteśmy jak najbardziej za i podpisujemy się pod nią.

Poszetka nie tylko na oficjalny bal

poszetki jedwabne
W Polsce stosunkowo mało osób nosi poszetki. Tymczasem okazuje się, że są świetne na każdą okazję.

Gdyby spojrzeć na wyniki badań statystycznych, można zauważyć że poszetki kojarzone są z bardzo oficjalną formą mody męskiej. Wielu panów łączy je z wystawnymi balami lub galami wręczania nagród. To wszystko kojarzy się ze sztywną atmosferą. W rzeczywistości zaś poszetka stanowi swego rodzaju element luzu w klasycznym ubiorze garniturowym. Wprowadza powiew świeżości do zwykłego ubioru z krawatem w roli głównej. Panowie, którzy mają przy sobie poszetki wyglądają więc oryginalnie i zdecydowanie bardziej atrakcyjnie.

Jako ciekawostkę warto dodać, że niektórzy styliści są specjalistami od układania poszetek. Aż ciężko sobie wyobrazić, że potrafią wyróżnić kilkadziesiąt różnych technik składania, z których najwymyślniejsze przybierają wyjątkowo fantazyjne kształty. Wtedy ciężko powiedzieć, że to moda męska, a zdecydowanie trafniejszym określeniem staje się prawdziwa sztuka. Jednak bez obaw, nie musisz się na tym znać, by zacząć korzystać z poszetki. Po prostu wybierz mniej wyszukany dodatek i naucz się najprostszej formy składania, która będzie wyglądać niemniej efektownie.

Jak często nosisz poszetkę?

View Results

Loading ... Loading ...

Related posts