eleganckie paskiUbrania 

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o paskach

eleganckie paski
Jeśli chcesz, by twój pasek wyglądał zawsze elegancko, musisz go odpowiednio pielęgnować.

Paski męskie towarzyszą nam każdego dnia. Nawet, jeżeli nie są ci potrzebne ze względów czysto praktycznych, to zakładasz je do garnituru, by prezentować się profesjonalnie. Jak to jednak bywa, rzeczy których używamy codziennie są często przez nas niedoceniane. Dzisiaj przedstawimy 5 rzeczy, które powinien wiedzieć każdy, kto nosi paski.

  1. Największy wpływ na wygodę paska ma skóra, z jakiej jest wykonany. Powinna być wystarczająco miękka, czyli podatna na wyginanie, aby nie powodowała obtarć i nie raniła naszego ciała. Nie może być jednak zbyt słaba, bo wtedy w wyniku stale towarzyszącej siły tarcia przy poruszaniu się, pasek mógłby ulec rozerwaniu.
  2. Każdy pasek poddawany jest procesom wykończeniowym. Nawet te najdroższe paski skórzane wykonane na przykład ze skóry aligatora, muszą zostać w finalnym procesie barwione lub chociaż pokrywane lakierem ochronnym. W niektórych przypadkach stosuje się również wytłaczanie wzorów czy nadawanie połysku.
  3. Pasek wymaga pielęgnacji. Jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy, to możesz być pewien, że niedługo zacznie matowieć i wyglądać paskudnie. Jeśli natomiast chcesz, by twój elegancki pasek towarzyszył ci przez wiele lat, to za każdym razem zwijaj go w ślimak i przechowuj w suchym miejscu. Co najmniej raz na miesiąc nakładaj pastę nawilżającą, która odżywia skórę i zapobiega jej wysychaniu.
  4. Zastanawiałeś się kiedyś, jaki rodzaj paska nosisz? Jeśli jest wąski, to prawdopodobnie jest to rodzaj paska eleganckiego. Alternatywną grupą są paski casualowe, które cechują się zwykle większą szerokością oraz różnorodnym materiałem wykonania (niekoniecznie są skórzane).
  5. Istnieją plecione paski, przewidziane na luźniejsze okazje czy do codziennego użytku. W ich przypadku mówimy jednak o zdecydowanie krótszej żywotności, bo jak to w przypadku plecionych dodatków bywa, są one podatne na rozciąganie. Regularne noszenie sprawia, że wkrótce zaczynają się strzępić i nie wyglądają zbyt elegancko.

Related posts